Cestujete s dětmi? Lékárnička nesmí chybět

15.01.2024 Redakce eMaminy.cz

Plánování rodinné dovolené s dětmi je vždycky tak trochu napínavé. Základem je být vždy připraven. Jednou z nezbytností, kterou by rodiče neměli přehlédnout, je cestovní lékárnička, protože připravenost na nečekané situace ušetří nervy a zajistí rychlou první pomoc – od bolesti hlavy po malé poranění.

Cestujete s dětmi? Lékárnička nesmí chybět

Zdroj: pixabay.com

Jakou základní výbavu byste v lékárničce měli mít, aby vaše dovolená byla plná pouze příjemných zážitků?

Určitě zabalte

Zcela jistě sem patří náplasti – v celku určené k nastříhání či jednotlivě balené, ať už obyčejné na pouhé překrytí rány či oděrky, hojivé (např. na puchýře), případně na citlivou pokožku nebo sterilní i voděodolné. U běžných náplastí je potom vhodné vybírat ty s antiseptickým polštářkem obsahující některou z antimikrobiálně působících látek, jež pomáhá předcházet infekcím.

Praktické pomocníky na cestách představují rovněž různé čisticí a desinfekční spreje či roztoky k vyčištění rány. Tyto přípravky zabraňují infekci, ránu zvlhčí a urychlí její přirozené hojení. A samozřejmě obvazový materiál.

V případech akutních modřin či výronů přijdou vhod nejrůznější chladivé spreje poskytující rychlé zchlazení, a tím i znecitlivění a zmírnění bolestivosti. Hodí se zabalit i gelový polštářek použitelný jako teplý nebo studený obklad.

Nezapomeňte

Rozhodně nezapomeňte na lék proti bolesti či snížení teploty na bázi paracetamolu či ibuprofenu; pastilky s obsahem látek přispívajících ke zklidnění podrážděných sliznic (na zklidnění suchého kašle či chrapotu), které často obsahují vitamin C podporující normální funkci imunitního systému; nosní i očí kapkyléky proti průjmovým onemocněním a v neposlední řadě též léky proti nevolnosti.

Zajisté není potřeba připomínat opalovací přípravky s vysokým SPF a po dni stráveném na slunci i mast nebo pěna s panthenolem.

A nezapomeňte ani na přípravky proti komárům, protože v mnoha dovolenkových destinacích se bez repelentů zkrátka neobejdete.

V lékárničce určitě mají své místo i osvědčené léky na alergii na sluníčko nebo poštípání, zejména, pokud o sobě či svém dítěti víte, že jste alergik.

Nesmí chybět

Do postranní kapičky valí lékárničky ještě přidejte teploměrnůžky a pinzetu nebo jehlu.

S přehlednou a dobře vybavenou lékárničkou se můžete vydat na dobrodružství s vědomím, že jste připraveni čelit drobným zdravotním potížím, které se během dovolené mohou vyskytnout. Vy je totiž zvládnete!


Autor: redakce eMaminy.cz

Bezpečnost Cestování Zdraví
Newsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech. Prosíme, potvrďte odběr ve vaší e-mailové schránce. 

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes