Rodina, vztahy, generace
„Novou ledničku už kupovat nebudu. Tohle ještě nějak vydrží.“ Podobné věty slýchám od seniorů poměrně často. Někdy jde o starou pračku, jindy o odkládanou návštěvu lázní, nové brýle nebo pomoc v domácnosti. A velmi často nakonec zazní důvod, který se opakuje téměř pokaždé: „Aspoň něco zůstane dětem.“ Pokaždé mě to přiměje k zamyšlení. Opravdu si to děti přejí právě takhle?