Čtyřlístek z mrkvového těsta

30.03.2024 Redakce eMaminy.cz

Čtyřlístek z mrkvového těsta

Zdroj: redakce eMaminy

Suroviny:

450 g nastrouhané mrkve

50 g vlašských ořechů

30 g mandlí

400 g polohrubé mouky

200 g cukr krupice

3 vejce

130 g bílého jogurtu

½ kypřícího prášku

vanilkový extrakt

Postup přípravy:

Vejce rozklepneme do mísy, kde ho spolu s cukrem vyšleháme do světlé pěny (pro usnadnění můžeme použít domácího robota). Postupně přidáme olej, lžičku vanilkového extraktu a bílý jogurt.

Vedle v míse smícháme prosátou mouku s kypřícím práškem a po částech zapracujeme do již ušlehané směsi. Mrkev očistíme a nastrouháme najemno, ořechy i mandle nahrubo nameleme (nakrájíme, nadrtíme – na způsobu nezáleží) a přidáme do těsta. Pečlivě promícháme a nalijeme do formy, kterou si předem vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.

Vložíme do trouby předehřáté na 180 °C a pečeme 60 až 70 minut. Čas pečení musíme uzpůsobit zkušenostem s vlastní troubu. Nejlepší způsob, jak se přesvědčit, že je těsto již hotové, je takový, že do něj zapíchneme špejli – pokud se těsto na špejli nepřilepí, je upečené.

Vyjmeme z trouby, necháme přibližně 10 minut odpočívat ve formě a poté vyklopíme na mřížku, kde necháme čtyřlístek vychladnout.

(Pokud doma nemáte formu jarního, velikonočního čtyřlístku, můžete samozřejmě použít jakoukoliv jinou formu – beránka, zajíce, případně můžete z těsta upéct muffiny. Jen nezapomeňte, že muffiny se pečou kratší dobu.)

Toto množství těsta vyjde na 1 formu o objemu 1,2 litru a šest muffinů.


Autor: redakce eMaminy

Recepty
Newsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech.

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes