V Zoo Praha se uskutečnilo každoroční setkání pěstounů. Město jim zároveň poděkovalo za jejich dlouhodobou pomoc dětem

08.06.2024 Magistrát hlavního města Prahy

Ve čtvrtek 6. června 2024 se uskutečnilo tradiční setkání pěstounských rodin v Zoo Praha. Opět dorazily desítky rodin i se svými dětmi, přichystán pro ně byl doprovodný program zahrnující například setkání s různými zvířaty a mnoho dalšího. Toto setkání organizuje každoročně pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství. Ty slouží mimo jiné jako poděkování stávajícím pěstounům a motivací pro lidi, kteří by se případně chtěli stát pěstouny.

V Zoo Praha se uskutečnilo každoroční setkání pěstounů. Město jim zároveň poděkovalo za jejich dlouhodobou pomoc dětem

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

Den v Zoo Praha je tradiční akce

Do Zoo Praha zavítalo v rámci setkání několik desítek rodin, které se starají o děti formou náhradní rodinné péče. Na programu byla například komentovaná prohlídka zoo a také setkání s oblíbenými zvířaty. V rámci akce také zaměstnanci pražského magistrátu poskytovali poradenství a aktuální informace o pěstounství lidem, kteří uvažují o tom, že se pěstouny stanou.

„Pěstoun prý nemusí být superhrdina, ale pro mě to opravdoví superhrdinové jsou a každé setkání s nimi a dětmi, o které se starají, je vždycky velká radost. Den v Zoo Praha je už naše tradiční akce, na které chceme pěstounům poděkovat za to, jak se starají o děti, které z nějakého důvodu nemohou žít ve své biologické rodině. Pěstouni dávají dětem lásku, pocit pevné půdy pod nohama a bezpečí, za to jim patří obdiv nás všech. Dnes jsme pěstounům představili také novou písničku od Pokáče, kterou složil zdarma nejen pro naši kampaň názvem Láska se nedělí, láska se násobí. Ale hlavně ji věnoval všem pěstounům jako vyjádření svojí úcty k jejich obětavosti. Písnička i dnešní den se všem moc líbily, mám z toho upřímnou radost,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.


Dny pěstounství pokračují po téměř celý červen  

V úvodu vystoupili samotní pěstouni, kteří se svěřili se svými příběhy a zkušenostmi s pěstounskou péčí, a dále také Zdeněk Soudný, ředitel Dobré rodiny. Tato organizace podporuje pěstouny, zajišťuje jejich vzdělávání a je nápomocna lidem zapojeným do systému náhradní rodinné péče.

Dny pěstounství pokračují v letošním roce po téměř celý červen a zájemcům nabídnou mnoho různorodých akcí. Praha zároveň hledá nové pěstouny, kteří by umožnili dětem, o které se nemohou jejich biologičtí rodiče starat, vyrůstat v rodině. V celé republice je přitom obecně nedostatek přechodných i dlouhodobých pěstounů, zejména pak těch připravených na přijetí sourozenců, starších dětí, dětí se zdravotním znevýhodněním nebo minoritního etnika. Detaily naleznete zde.

Fotografie naleznete zde: https://drive.google.com/drive/folders/1dayVd1OYVhKpmeSw9GZKl_6FBuHbc5TL?usp=sharing


Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

Náhradní rodič, pěstoun Podpora a pomoc DětiDalší článkyNewsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech. Prosíme, potvrďte odběr ve vaší e-mailové schránce. 

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes