Tak trochu jiné Velikonoce

29.03.2024 Redakce eMaminy.cz

Pro někoho jsou Velikonoce obdobím dodržování tradičních zvyků, pro jiného časem zaslouženého odpočinku. Pokud vám nevoní beránek, nebaví vás barvit vajíčka nebo v duchu zahraničních obyčejů vyhlížet velikonočního zajíce, máme pro vás pár tipů, jak strávit blížíce dny volna. Takže, pozor! Vyrážíme mimo zaběhnuté koleje.

Tak trochu jiné Velikonoce

Zdroj: pixabay.com

Velikonoční „Road trip“ do neobvyklých končin

Zapomeňte tedy na tradiční velikonoční postění i následné hodování a vydejte se na cestu za poznáním nových míst. Vydejte se do zapomenutých vesnic, objevujte skrytá místa okolní krajiny nebo prozkoumejte tajemná zákoutí města. Možná narazíte na zvláštní památky, jiné zvyklosti, nebo dokonce na poklad pod starým dubem v zahradě opuštěného mlýna u nedaleké říčky.


Relaxace a domácí wellness

Místo honění se s hadrem po domě či přebíhání od plotny do spíže zažijte soukromé wellness ve vlastní vaně. Dopřejte trochu osobního luxusu. Ponořte se do horké vody s voňavou pěnou a s knížkou v ruce zapomeňte na starosti všedních dní. A že vaše koupel nebublá? Nevadí. Bublat může šampaňské v pohárku na kraji vany.


Velikonoční „Staycation“

Nemusíte nutně cestovat daleko, abyste si užili svátky jinak. Proč nevyužít volného času k tomu, abyste objevili nebo si připomněli krásy svého vlastního města? Projděte se po oblíbených uličkách bez spěchu a jindy přítomného stresu. Navštivte zajímavá muzea, galerie či parky, které jste dosud nestihli prozkoumat. Večery pak můžete trávit doma s přáteli či s rodinou; uvařit si dobré jídlo (nebo si jej objednat) a bavit se společně u deskových her, vtipných soutěží anebo, co takhle uspořádat filmový večer?


Dobrovolnictví

Ti, co chtějí přidat Velikonocím jiný rozměr, mohou zkusit dobrovolnictví. Zapojte se do dobročinných akcí a pomáhejte těm, jejichž svátky jara by jinak byly o něco méně šťastné. Pomocnou ruku můžete přidat v útulcích pro zvířata, podpořte třeba rozvoj místních komunit anebo úplně jednoduše udělejte něco milého pro někoho ve svém okolí.


Kulinářská exotika

Kdo řekl, že Velikonoce musí být jen o beránkovi a mazanci? Proč nezkusit něco úplně nového? Vyzkoušejte si dobrodružství v podobě exotického jídla! Vydejte se na gastronomickou cestu světem a ochutnejte speciality z různých, i velmi vzdálených, kuchyní. Možná si nové chutě oblíbíte natolik, že ve vaší rodině založí nové tradice.


Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob trávení velikonočního volna, hlavní je, abyste si nadcházející svátky užili naplno a podle svého gusta. Nebojte se improvizovat. A hlavně, aby byla pohoda!

 

Autor: redakce eMaminy
Foto: shutterstoc.com

Aktivity Velikonoce Dobrovolnictví
Newsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech.

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes