Výzkum duševního zdraví dětí a adolescentů

28.03.2024 Národní ústav duševního zdraví, Pracovní skupina pro výzkum duševního zdraví dětí a adolescentů

Všichni máme duševní zdraví. Je součástí našeho celkového zdraví stejně jako naše tělesné zdraví.

Výzkum duševního zdraví dětí a adolescentů

Zdroj: shutterstock.com

Duševní zdraví zahrnuje emoce a pocity, myšlení a nálady. Naše duševní zdraví na tom bude občas líp, občas hůř, stejně jako naše tělesné zdraví. Každý zažívá během dne různé emoce, některé jsou příjemnější než jiné. Můžeme se cítit šťastní, nadšení, podráždění, nervózní, úzkostní, smutní, sebevědomí… a mnoho dalšího! Být duševně zdravý neznamená být stále šťastný a pozitivní, i lidé s dobrým duševním zdravím mají dobré a špatné dny. Avšak někdo, kdo má dobré duševní zdraví se s větší pravděpodobností dokáže vyrovnat s celou škálou emocí.

Věděli jste, že …?

V Národním ústavu duševního zdraví pracujeme na několika projektech, které pomáhají přicházet s ucelenými informacemi a výstupy založenými na vědeckých důkazech.Zdroj: Pracovní skupina pro výzkum duševního zdraví dětí a adolescentů (dzda.cz)
Veškeré materiály vznikají ve spolupráci s odborníky na duševní zdraví z NUDZ.

Duševní onemocnění Děti Prevence Zdraví
Newsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech.

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes