10 tipů, jak zabavit děti během letu

31.12.2023 Redakce eMaminy.cz

Cestování letadlem s dětmi je náročné. Omezený prostor, dlouhé hodiny a změna prostředí mohou způsobovat stres a nepohodlí. Pro hladký let je důležité zajištění zábavy, jídla a pohodlného prostředí je; pro úspěšnou cestu pak plánování a trpělivost.

10 tipů, jak zabavit děti během letu

Zdroj: pixabay.com

Cestování s dětmi může být náročné, zejména při letu, kde jsou omezené možnosti pohybu a zábavy. Nicméně existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou udržet děti zabavené během letu. Zde je seznam 10 tipů, které vám mohou posloužit: 

Připravte si „cestovní batoh“ – Před cestou sbalte do batohu cestovní sadu her a aktivit, které budou děti bavit. Můžete zahrnout oblíbené knížky, hračky, karty, kostky, puzzle nebo hlavolamy. 

Hudba a audioknihy – Připravte si sluchátka a stáhněte nějakou hudbu nebo audioknihy, které děti rády poslouchají. To jim pomůže zabavit se a zároveň zmírní okolní hluk v letadle. 

Hry – Přemýšlejte o různých hrách, které můžete hrát během letu. Ústní hry podporují paměť, slovní zásobu a postřeh. Tyto hry jsou jednoduché, ale mohou zaujmout děti na delší dobu. 

Malování a kreslení – Vezměte si s sebou bloky, barvy a pastelky a nechte děti kreslit a malovat. Můžete jim dát také speciální knihu, která se vybarvuje vodou, abyste se vyhnuli nepořádku. 

Elektronická zařízení – Pokud máte přístroj s obrazovkou, můžete si stáhnout dětské filmy, animace nebo interaktivní aplikace, které zabaví děti. Nezapomeňte na sluchátka, aby nerušily ostatní cestující. 

Příběhy a hra na divadlo – Vymyslete si společně příběh a nechte děti hrát různé postavy. Můžete použít loutky nebo si jednoduše hrát na divadlo s rukama.

Knihy a časopisy – Přineste s sebou několik oblíbených knih nebo dětských časopisů. Děti se mohou ponořit do příběhů a obrázků a zkrátí si tak čas. 

Sladkosti a občerstvení – Občasné sladkosti nebo drobné občerstvení mohou být pro děti zábavnou odměnou během letu.  

Pohybová cvičení – I když jsou možnosti pohybu v letadle omezené, můžete děti povzbudit k protahování a jednoduchým cvičením. Například můžete dělat cviky s nohama nebo provést krátkou procházku po uličce.

Odpočinek a spánek – Cestování může být pro děti vyčerpávající, takže jim poskytněte dostatek času na odpočinek a spánek. Oblíbený polštář nebo přikrývka může pomoci dětem cítit se pohodlněji. 

Pamatujte, že každé dítě je jedinečné a co zabaví jednoho, nemusí zabavit druhého. Vyzkoušejte různé aktivity a sledujte, co dětem nejlépe vyhovuje. Před cestou si také ověřte, zda letecká společnost nabízí zábavní programy pro děti. S dobrým plánováním a trochou kreativity se děti budou za letu cítit pohodlně. 


Autor: redakce eMaminy.cz


Cestování Děti
Newsletter

Pravidelný přísun novinek, inspirace na každý den, podpora pro rodiče i sdílení zkušeností. Takový je Newsletter webu eMaminy.cz. Přihlaste se k jeho odběru a čtěte o tématech, které vám pomohou v náročném období nebo zpříjemní rodinný život. Buďte první, kdo se dozví o nových článcích, akcích a událostech. Prosíme, potvrďte odběr ve vaší e-mailové schránce. 

© 2024 eMaminy.cz, s.r.o.
by Media Heroes